РОБОЧИЙ ПРОЕКТ

ЗАГАЛЬНА ЧАСТИНА

Виконання робіт по договору передбачало розробку робочого проекту з метою капітального ремонту даху будівлі побутових приміщень КЗЦ з перевлаштуванням горищного даху, що функціонально використовується.

Клас наслідків (відповідальності) будівлі СС1. Категорія складності - ІІ.

Основні архітектурно-планувальні вимоги і характеристики об’єкта.

 1. Покрівлю передбачити двоскатну в межах існуючих габаритів (додаток №1) до технічного завдання.
 2. Передбачити повну заміна конструктивних елементів покрівлі.
 3. Передбачити влаштування утепленої покрівлі.
 4. Покриття покрівлі - металочерепиця.
 5. З кожного скату покрівлі передбачити влаштування мансардних вікон у кількості 6 та 7 на кожному скаті.
 6. Основний вхід до горищного даху передбачити через горище другої частини будівлі, що примикає.
 7. Додатковий евакуаційний вихід з горища, що ремонтується, передбачити шляхом нарощування до покрівлі зовнішніх металевих сходів з влаштуванням майданчиків та прибудови вхідної групи.
 8. З метою поліпшення теплотехнічних характеристик будівлі холодне горищне приміщення перевлаштовується на таке, що функціонально використовується.
 9. Проектом передбачити організацію водовідводу за допомогою лотків та водостічних труб.

АРХІТЕКТУРНІ РІШЕННЯ

Проектна документація суміщеного покриття на будівлі побутових приміщень КЗЦ, м. Київ, вул. Набережно-Лугова, 8, що належить ЗАТ "Київський суднобудівний судноремонтний завод розроблений з урахуванням норм та правил, що діють в Україні, а саме:

 • ДБН В.2.6-14-97. “Покриття будинків і споруд” (том 1. Проектування; том 2. Влаштування; том 3. Експлуатація);
 • ДБН В.2.6-31:2006. “Теплова ізоляція будівель” ;
 • ДБН В.2.2-9-99 “Громадські будинки та споруди”;
 • ДБН В.2.2-15-2005 “Житлові будинки. Основні положення”;
 • ДБН В.1.1-7-02 “Пожежна безпека об’єктів будівництва”.

В плані будинок має прямокутну форму з розмірами 24х10,2 м. Дах запроектовано по двосхильній схемі з похилами 22° з кожного боку з розміщенням мансардних вікон та по кожному із схилів.

При реконструкції даху виконується заміна покриття з шиферу на покриття з металочерепиці з утепленням суміщеного даху. Проект передбачає заміну всієї водостічної системи згідно виконаних розрахунків.

У відповідності до технічного завдання робочим проектом, в межах існуючої покрівлі, запроектовано утеплений мансардний поверх на базі металевого каркасу із швелерів з влаштуванням евакуаційного виходу по зовнішніх сходах.

Конструктивно покрівля влаштована таким чином: на нижньому ярусі знаходиться металокаркас: стропильна система із швелерів №18, яка підтримується рамою, паралельною коньковій балці. Рама утворюється із колон (із швелерів № 14) з’єднаних між собою зверху швелером № 24. Крім того металеві стропила з’єднані між собою прогонами із швелерів №12 , а збільшення для просторової жорсткості скріплені розкосами із кутика 50х50мм. До металевої стропильної системи і прогонів приєднано металокаркас евакуаційного виходу, який обшитий сандвіч-панелями з мінеральної вати, товщиною 100 мм і має вихід на зовнішні сходи.

Поверх металокаркасу укладені дерев’яні стропила, які закріплені до металевих стропил за допомогою металевих елементів. По дерев’яних стропилах зверху змонтовано обрешітку, до якої закріплено покриття із металочерепиці. До нижньої обрешітки закріплюється обшивка з гіпсокартону. Між дерев’яними конструкціями укладено утеплювач із мінеральної вати, густиною 30 кг/м³, ізольований з обох сторін пароізоляційною і гідроізоляційною плівками. Вертикальні елементи конструкції теплоізолюються мінеральною ватою, густиною 120 кг/м³.

Рішення тепловодозахисту покрівлі:

 • покрівельний настил із металочерепиці;
 • обрешітка - брус 35х100 мм з кроком 350 мм;
 • повітряний прошарок висотою 35 мм над теплоізоляційним шаром (утворений прижимною рейкою 35х70 мм);
 • повітря захисна плівка – 1 шар гідробар’єру;
 • крокви 200 х 70 мм;
 • утеплювач із мінеральної вати товщиною 200 мм;
 • пароізоляційна прокладка – один шар паробар’єру.

Вентиляція тепловодоізоляції. Система вентиляції базується на введені в дію повітряного прошарку над поверхнею теплоізоляційного шару, продухів в при карнизній частині і продухів вздовж конкової зони даху. Розміри продухів визначаються розрахунком (розрахункова частина) та вказані на кресленнях конструктивної частини проекту.