Чому хворі на деменцію не сплять?

2024 0 Comments

Із розвитком деменції виникає дезорієнтація в часі та просторі, порушуються внутрішні біоритми. Хвора людина не розуміє, який зараз час доби і засинає тоді й там, де її застане сон.

Людям із деменцією варто уникати високих доз так званих Z-препаратів – зопіклону, залеплону та золпідему, що застосовують у разі порушень сну. Їхнє використання може бути пов’язане з підвищеними ризиками переломів та інсультів, повідомляють дослідники.

Люди з деменцією проводять менше часу у фазі швидкого сну, перебуваючи на більш ранніх його стадіях, через що вони часто прокидаються серед ночі і відчувають сонливість і дратівливість серед дня. Зменшення тривалості глибокого і швидкого сну може посилюватися в міру прогресування деменції.

Фінальна стадія. На цьому етапі відбувається остаточне руйнування особистості – людина може повністю втратити пам’ять, починає жити у вигаданому світі, фантазії стають нереальними. За тяжкої деменції хворий уже не усвідомлює себе, розлади пам’яті, мовлення, волі та мислення дуже глибокі.